4A W AKADEMII PANA KLEKSA

We wtorek do klasy 4A przyszedł niezwykły list. Po otworzeniu koperty okazało się, że sam Pan Kleks zaprosił uczniów do wspólnej nauki. Dzieciaki musiały wykonać szereg bardzo trudnych i kreatywnych zadań. Odbyły się lekcje: kleksogrfii, geografii, ortograficznego kolorowania, przędzenia liter oraz zajęcia praktyczne w rupieciarni. Wszyscy napisali kartki z pozdrowieniami i podziękowaniami dla Pana Ambrożego. Zabawa była super. Było dużo radości i uśmiechu.

Uczniowie klasy 4A mieli do wykonania projekt literacko - techniczny. Po przeanalizowaniu opisów w książce Jana Brzechwy pt. ”Akademia pana Kleksa” oraz swoich wyobrażeń na temat szkoły marzeń wykonali makiety budynku i terenu wokół akademii. Prace wyszły przepiękne. Można je oglądać w sali 101.

Panie Kleksie otworzyłeś głowy uczniom 4A i wlałeś tam dużo oleju. Dziękujemy.

Opublikowano: 18.10.2022

Marta Turzyńska