BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dawno temu, za górami, za lasami...uczniowie naszej szkoły zachęceni i zmotywowani przez Panie Joannę Garbalską i Izabelę Ćwiklak przenieśli się w świat ulubionych bohaterów baśni, bajek i bajeczek. Na korytarzu spotkać można było złowrogiego wojownika ninja, ale też wszechstronnie uzdolnioną Hermionę Granger czy nieziemsko piękną Elzę z Krainy Lodu. Tak było podczas Dnia Postaci z Bajek!
????‍♀️Piękne jest to, że bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, przekazują prawdy życiowe i ważne wartości. Czytając baśnie, bajki i bajeczki, rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Dzień Postaci z Bajek sprawił, że korytarze naszej szkoły i sale lekcyjne stały się kolorowe i radosne, a tam i ówdzie zobaczyć można było skupione wokół książki grupki dzieciaków, słuchających niezwykłych opowieści o przygodach czarodziejów i poszukiwaczy skarbów.

E. Szwarc