NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE:

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI:

poniedziałek 8.00- 15.00

wtorek 8.00 - 14.00

środa 8.00 - 14.00 (dzień bez wypożyczeń)

czwartek 8.00 - 14.00

piątku 9.00 - 15.00

OGŁOSZENIE!

Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu przystąpiła do akcji " Mała książka- wielki człowiek. Jest to akcja organizowana przez Instytut Książki, której zadaniem jest upowszechnianie czytelnictwa. Wypożyczalnia przy ul. Piłsudskiego 12 w Radomiu i wszystkie filie biblioteki czekają na czytelników z rocznika 2014-2017. Każdy przedszkolak, który zgłosi się do Biblioteki Publicznej i zgłosi chęć udziału w akcji otrzyma w prezencie książkę" Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w akcji czytelniczej.

OGŁOSZENIE!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przygotowała literackie gry na smartfony. Są one bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę.

Jak informują pracownice biblioteki Ewa Baranowska i Jolanta Zwierzyńska, pierwsza z gier "Literacki surfing" to wirtualny spacer literacki po Łodzi. Można w niej "spotkać" m.in. poetę i fraszkopisarza Jana Sztaudyngera oraz innych pisarzy i poetów z regionu łódzkiego. Grając poznaje się ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy oraz odwiedza miejsca, w których bywali, pracowali, odpoczywali, spotykali się z przyjaciółmi.

Z kolei "Łowca autografów" to gra promująca region łódzki i przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia. jej celem jest przede wszystkim "rozbudzenie zainteresowania historią ziemi łódzkiej i jej wielokulturowym dziedzictwem". Popularyzuje region poprzez "niesztampowe zaprezentowanie znanych w Polsce i na świecie osób, których losy splotły się z regionem łódzkim". Wiele znanych postaci wywodzi się z Łódzkiego, a nie zawsze są z nim kojarzone.

Graczom proponuje się wirtualną podróż przez wszystkie powiaty regionu, ukazując ich atrakcyjność i przytacza niekoniecznie powszechnie znane ciekawostki.

Zadaniem uczestników gry jest zdobycie jak największej liczby autografów prezentowanych postaci. Należy wykazać się wiedzą, pomysłowością i sprytem.

Ostatnia z propozycji przeznaczona jest dla fanów komiksów. "Świat komiksów - tylko dla orłów". "Zbliża się sesja egzaminacyjna w Wyższej Szkole Nauk o Komiksie. Aby zdobyć wszystkie zaliczenia trzeba wykazać się niemałą wiedzą o polskich i zagranicznych komiksach" - tłumaczą pracownice biblioteki.

Literackie gry na smartfony przygotowane w aplikacji Action Track. Są bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:

Link