BOHATERON

www.bohateronwtwojejszkole.pl

W dniach 1- 19 października w naszej szkole realizowany był program „BohaterON w Twojej szkole”. Nauczyciele historii p. Aneta Baćmaga i p. Małgorzata Zaraś przeprowadziły w każdej klasie zajęcia na temat Powstania Warszawskiego, przybliżając młodzieży to niezwykle ważne wydarzenie z historii naszej Ojczyzny. Uczniowie mogli poznać sylwetki powstańców warszawskich, wysłuchać relacji naocznych świadków wydarzeń z 1944 r. Niektórzy byli zaskoczeni, że tak młode osoby podejmowały się walki o odzyskanie wolności przez Polskę. Celem akcji było okazanie wdzięczności Powstańcom, za ich ofiarną służbę dla Ojczyzny. Uczniowie pisali indywidualne kartki do Powstańców, które za pośrednictwem Fundacji „Rosa” zostały dostarczone  Czcigodnym Weteranom. Napisaliśmy 208 kartek.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej szczytnej akcji.

A. Baćmaga, M. Zaraś