CZYTAM, CZUJĘ i SZANUJĘ

W naszej szkole 10 listopada 2022 r. zakończył się projekt czytelniczy poświęcony emocjom "Czytam, czuje i szanuję". Projekt edukacyjny poprowadziła pani Katarzyna Walczak, nauczyciel bibliotekarz, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. Zajęcia zrealizowane były w klasach 1-3.

Uczniowie zaangażowali się w historie bohaterów bajek, wchodząc w rolę, wczuwali się w ich sytuacje, starali się zrozumieć  uczucia: radość, smutek, wstyd, nieśmiałość i złość.

Na zajęciach z uczniami wykorzystano teatr ilustracji oraz innowacyjny model czytania stworzony przez Małgorzatę Swędrowską - czytanie wrażeniowe. W działaniach z tekstem literackim zastosowano  zabawy z chustą Klanza. Uczniowie klas drugich i trzecich mogli wykazać się znajomością treści utworów i kreatywnością w tworzeniu kart literackich rozwijających kompetencje czytelnicze.

Projekt koordynowały p. Joanna Garbalska, p. Izabela Ćwiklak oraz p. Katarzyna Kamańczyk.

Opublikowano: 30.11.2022

Joanna Garbalska