DZIEŃ KRAJOBRAZU, ŚWIAT W PASKI I KRATKĘ!

20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu, ustanowiony dla upamiętnienia podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w 2000 r.
????Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają też ważne funkcje środowiskowe, takie jak ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Co bardzo ważne, przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej.
????Z okazji Dnia Krajobrazu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Nie samą nauką żyje szkoła!", która polegała na tym, żeby zaznaczyć więź z krajobrazem, ubierając się w motyw pasków i kratek, które są charakterystyczne dla polskiego krajobrazu widocznego z lotu ptaka. Dodatkowo na pierwszym piętrze można obejrzeć wystawę fotografii - część zdjęć została wykonana przez członków Szkolnego Koła Turystycznego podczas rajdów i wycieczek pieszych.

E. Szwarc