Dzień Ziemi 2018

26 kwietnia 2018 r. był wyjątkowym dniem w szkole. Uczniowie PSP 31 oraz przedszkolaki z PP nr 16 wzięli udział w pokazie doświadczeń i wystawie zwierząt zorganizowanych dla uczczenia Dnia Ziemi. Zespół nauczycieli przyrodników wraz z uczniami klas VII przygotował niezwykle ciekawe zajęcia w szkolnej pracowni fizyczno-chemicznej. Można było zobaczyć sprzęt laboratoryjny, sprawdzić jak magicznie zmienia się kolor cieczy, pobawić się płynem nienewtonowskim, obserwować jak butelka "pożera" ugotowane jajko. Było też przygotowywanie "pasty do kłów dla słonia". Pojawiły się doświadczenia z dymem, ogniem i elektrycznością. Każdy uczestnik tej niezwykłej lekcji stwierdzał, że nauki przyrodnicze są fascynujące.

Po emocjach w sali 216 można było spotkać się ze zwierzakami, które pod opieką swych właścicieli rozgościły się w sali gimnastycznej. Nie brakowało "ochów" i "achów" przy klatkach z chomikami i najróżniejszymi gatunkami świnek morskich. Były też wielobarwne papużki, spokojne żółwie oraz wąż, który nie zwracając uwagi na ciekawskie spojrzenia zwiedzających wystawę spokojnie trawił sobie zjedzoną dzień wcześniej mysz.

Częścią obchodów Dnia Ziemi był także konkurs "EKO-ZOO". Zadaniem uczestników było wykonanie zwierzaka z surowców wtórnych. Nagrody w tym konkursie odebrali:
Lena Mąkosa i Krzysztof Jabłoński - I miejsce
Adrian Kowalczyk - II miejsce
Julia Nowakowska - III miejsce
Lena Hajdukiewicz - wyrożnienie

Dzień Ziemi dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.