DZIEŃ ZIEMI - ETAP SZKOLNY

W tym roku Dzień Ziemi w naszej szkole był świętowany przez dwa dni. Nauczyciele geografii, biologii i przyrody zaprosili uczniów na niecodzienne spotkania z nauką. 21 kwietnia można było oglądać wystawę żywych zwierząt, którymi na co dzień uczniowie opiekują się w domach. W sali 207 natomiast chętni badali przyrodę za pomocą przeróżnych pomocy dydaktycznych.

Celem organizowania Dnia Ziemi na całym świecie jest uświadomienie politykom i zwykłym obywatelom jak kruche są ekosystemy na naszej planecie. Od naszej postawy zależy czy ocalimy Ziemię dla kolejnych pokoleń. Na szkolnej wystawie uczniowie mogli przeczytać jakie dziedziny nauk biologicznych i geograficznych zajmują się badaniem świata przyrody. Sami mogli wcielić się w rolę badaczy wykorzystując zasoby zgromadzone przez nauczycieli w sali 207. Mikroskopy, lupy, lornetki, wszelkiego rodzaju modele, kompasy, mierniki pogodowe - każdy mógł znaleźć coś ciekawego. Odważni wywołali nawet burzę. Niewątpliwie największą atrakcją święta Ziemi była wystawa zwierząt żywych. Nasi uczniowie pochwalili się swoimi podopiecznymi. Najpopularniejsze były gryzonie: króliki, chomiki i kawie domowe. Nie zabrakło przedstawicieli świata ryb. Gady reprezentowane były przez gekony, agama brodata i żółwie. Były też owady - grupa patyczaków rogatych. Jedyną reprezentantką świata ptaków była przepiórka japońska.

Miejmy nadzieję, że nie tylko 22 kwietnia będzie dniem myślenia o niebieskiej planecie. Uczniowie PSP 31 mogą pokazać, że potrafią dbać o środowisko i jeszcze do końca kwietnia przynosić do szkoły surowce w ramach konkursu "Szkoła przyjazna środowisku". Zachęcamy do włączenia nawyku segregacji odpadów do codziennych praktyk domowych.

Opublikowano: 21.04.2022