KONKURS 2017

"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI
- PATRON WAŻNYCH SPRAW"
EDYCJA 2017

Za nami IV Ogólnopolski i VI Międzyszkolny Konkurs dla Młodych Twórców "Kardynał Stefan Wyszyński - patron ważnych spraw".

Motto VI edycji:

Nie istnieje „niemożliwe”, gdy prowadzi i wspiera Maryja,
która pierwsza uwierzyła w to, co „niemożliwe”.

(Kardynał Stefan Wyszyński)

Rok 2017 ogłoszono Rokiem Koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie bez powodu zwróciliśmy uwagę na tę właśnie okoliczność. Dla Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który bardzo wcześnie stracił matkę, to właśnie Maryja stała się najważniejszą Opiekunką. Miał w niej „matkę, która już będzie zawsze, która nie umiera” i która w końcu sprawiła, że milczenie Prymasa (uwięzienie) stało się mową tak głośną, iż zmieniło całą Polskę.

Dlatego problematyka tegorocznej edycji konkursu związana była z MATKĄ… MAMĄ… MAMUSIĄ… Postacią silną, dobrą, wspierającą, będącą inicjatorką działań na pozór niemożliwych, zachęcającą do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Chcieliśmy, aby uczniowie czas potrzebny do przygotowania się do konkursu poświęcili swoim Mamom, aby postarali się dostrzec w nich to, co niezwykłe, ale czasem przesłonięte szarą codziennością. Zachęciliśmy dzieci także do rozmowy z Mamami o ich dzieciństwie, bo przecież każda mama, zanim stała się podporą i ostoją rodziny, była zwykłym dzieckiem.

W tym roku do konkursu przystąpiło 26 placówek.

Komisja konkursu plastycznego obejrzała 266 prac. Tematem twórczej interpretacji dzieci było hasło „To moja mama potrafi najlepiej”. Oceniano zgodność z tematyką, ciekawe techniki, estetykę prac. Nagrodzono 65 prac.

Komisja konkursu literackiego przeczytała 67 prac. Uczniowie przedstawiali swoje przemyślenia na temat:

·         MAMA (wiersz)

·         MOJA MAMA, JAKIEJ NIE ZNA NIKT (opis, opowiadanie)

·         DZIĘKUJĘ CI, MAMO, ZA… (list)

·         ZA KAŻDYM SUKCESEM DZIECKA STOI JEGO MAMA (opowiadanie, reportaż)

·         JAKIM DZIECKIEM BYŁA MOJA MAMA? (opis, opowiadanie)

Oceniano zgodność z tematem, zastosowanie odpowiedniej formy, poprawność językową, stylistyczną i ortograficzną, bogactwo języka.

Do konkursu wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim zgłosiło się 9 drużyn. Uczniowie rozwiązywali 12 zadań. Suma punktów uzyskanych w poszczególnych zadaniach ustaliła kolejność drużyn.

1 miejsce PSP NR 31 W RADOMIU liczba punktów 72

2 miejsce PSP NR 3 W RADOMIU liczba punktów 69

3 miejsce PSP W KOŃCZYCACH KOLONII liczna punktów 55

Wyróżnienie PSP NR 33 W RADOMIU liczba punktów 48

Wyróżnienie PSP NR 15 W RADOMIU liczba punktów 46

Wyróżnienie PSP NR 26 W RADOMIU liczba punktów 46

Wyróżnienie ZSP W WIERZCHOWINACH liczba punktów 42

Wyróżnienie PSP NR 32 W RADOMIU liczba punktów 40

Wyróżnienie PSP NR 34 W RADOMIU liczba punktów 31

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KONKURSU ZA ROK.

RELACJA Z KONKURSU:

Znalezione obrazy dla zapytania RADIO PLUS