Innowacja teatralna „Możesz być kim tylko chcesz”

Głównym założeniem innowacji jest rozwijanie talentów u dzieci. Program innowacji rozwija pasje, a także stwarza szanse na odnoszenie sukcesów. Dzięki możliwości zaprezentowania się przed dziecięcą publicznością, uczniowie zyskują pewność siebie. Wyrabiają w sobie takie cechy osobowości jak odwaga, umiejętność współpracy w grupie, samodzielność, kreatywność, wytrwałość.

Spotykamy się raz w tygodniu, by opracować scenariusze zajęć. Bardzo często uczniowie są pomysłodawcami niektórych wydarzeń. Dzieci śpiewają, recytują, czytają, prezentują etiudy tematyczne, okolicznościowe przedstawienia. Często piszą swoje scenariusze na szkolne uroczystości. Budują scenografię, przygotowują stroje i rekwizyty. Efekty wspólnej pracy mają możliwość zaprezentowania na licznych konkursach i przeglądach teatralnych oraz przed lokalną publicznością.