klasy 2b, 4b i 5a na musicalu

Dnia 06.02. oraz 07.02. klasy 2b, 4b i 5a pod opieką Pani M. Kowalewskiej, Pani K. Majsak, Pani M. Małaczek, Pani P. Żołądkiewicz, Pani E. Spyry oraz Pani A. Szczepanik wyruszyły na musicale: ,,Mały Książę" i ,,Piotruś Pan".Pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości.,,Maly Książe" przypomina o tym, że „[…]wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Może więc warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka?
Czy „Mały książę” to tylko bajka? Z pozoru tak. Ale pozory mylą i sam autor – Antoine de Saint-Exupéry – chętnie by tym słowom przyklasnął. Gdy jego bohater spotyka na pustyni lisa, dowiaduje się, że „[…] dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” „Mały książę” to genialna bajka dla dzieci i dla dorosłych, które więcej mówią o życiu, niż grube, uczone księgi.,,Piotruś Pan" to fascynująca podróż, pełna magii i przygód. To także refleksja nad trudami dorastania i wartością przyjaźni.

E. Spyra