Koncert muzyczny w szkole

21 października gościliśmy artystów z łódzkiego biura koncertowego WIRTUOZ. Tym razem uczniowie mieli okazję posłuchać dźwięków charakterystycznych dla Ameryki Łacińskiej. Za korzenie muzyki latynoamerykańskiej uważa się formy muzyczne, które najczęściej pochodzą z Kuby, ale my wysłuchaliśmy także tradycyjnej muzyki andyjskiej z Boliwii i Peru oraz Argentyny. Słuchacze w bezpośrednim odbiorze żywej muzyki poznawali także różne instrumenty charakterystyczne dla tego kręgu kulturowego oraz podjęli mniej lub bardziej udane próby wydobycia z nich dźwięków. Występ wzbogaciła prelekcja na temat muzyki latynoamerykańskiej oraz konkursy z nagrodami.

E. Szwarc