grudzień 2023
Świetliczaki poniedziałkowy poranek zaczynają od pracy z długopisami 3d. W oczekiwaniu na święta powstają śnieżynki.

--------------------------------------------------------------------------------------

listopad 2023
Kolejne zajęcia z wykorzystaniem sprzętu z Laboratoria Przyszłości. Tym razem uczniowie klasy IIa i IIIa w oczekiwaniu na lekcje zajęli się programowaniem robota Photon.

Świetliczaki w ramach zajęć dodatkowych tworzą fantastyczne konstrukcje z klocków

Wydruki z drukarki 3d świetnie się sprawdziły, jako upominki dla naszych babć i dziadków z okazji szkolnej imprezy.

Długopisy 3D

Zabawy z Photonem

Konstruowanie to wznoszenie różnego rodzaju budowli. Dzisiaj zerówkowicze odkrywały swoje możliwości z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych z"laboratorium przyszłości".Podczas zabawy dzieci świadomie planowały swoje dzieła, a ich konstrukcje są bardzo bogate w detale. Wspólna zabawa dała dzieciom bardzo dużo radości, zadowolenia i satysfakcji.

Klasa 2b pod okiem wychowawczyni p. Magdaleny Kowalewskiej tworzyła z klocków lego projekty (zdjęcia w galerii na dole).

Od tego roku szkolnego w naszej szkole ruszył rządowy projekt "Laboratoria przyszłości". Możemy się już pochwalić pierwszymi pracami wykonanymi przy użyciu długopisów 3D. W ramach zajęć świetlicowych dzieci pod okiem wychowawców świetlicy p. Eweliny Iwańskiej i p. Anny Starzyńskiej zaczęły wykonywać swoje pierwsze prace. Radości było co nie miara, albowiem kolorowe listki nie zawsze wychodziły tak jak chciały tego świetliczaki, ale trening czyni mistrza i wiemy, że po kilku zajęciach szkolna galeria prac przy użyciu długopisów 3D będzie się mogła pochwalić wspaniałymi pracami.

Nasza szkoła oprócz długopisów 3D wzbogaciła się również o nowoczesną drukarkę 3D, która wydrukowała już piękną sowę.

To dopiero początek zabawy i nauki z Laboratoriami Przyszłości w naszej szkole...

Aby zobaczyć, jak powstała sowa kliknij w zdjęcie :)

Do zadań projektowych dołączyła p. Agnieszka Więckowska - Ceglarek, która na swoich zajęciach tworzyła niesamowite rysunki 3D