LEKCJA CIEPŁA

18 stycznia uczniowie klas czwartych wzięli udział w lekcji ciepła zorganizowanej przez przedsiębiorstwo RADPEC pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego.

Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację dotyczącą technologii produkcji ciepła, które tak doceniamy zimową porą. Dowiedziały się skąd bierze się energia cieplna i co zrobić, żeby ją oszczędzać. Każdy chciał podzielić się własnymi doświadczeniami z zakresu ogrzewania domu. Można było zasięgnąć rady ekspertów w kwestii bezpiecznego używania instalacji domowych.

"Lekcje ciepła" to akcja edukacyjna, której głównym celem jest m.in kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.  - To jest bardzo ciekawy projekt ekologiczny. Czasy mamy trudne, często dyskutujemy o cieple czy o energii elektrycznej. Poprzez "Lekcje ciepła" chcemy pokazać młodym radomianom skąd się to ciepło bierze, jak należy je efektywnie wykorzystywać i przede wszystkim jakie to ma znaczenie dla środowiska - mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia redakcji portali cozadzien.pl.

Za aktywność na zajęciach czwartoklasiści otrzymali upominki od RADPEC-u.