NASI NA I RADOMSKIM FESTIWALU KARIERY

26 października klasy ósme z Paniami Anetą Baćmagą i Renatą Czarnotą wzięły udział w I Radomskim Festiwalu Kariery. Trzydzieści firm – głównie z branży metalowej i spożywczej oraz wszystkie radomskie szkoły zawodowe zaprezentowały swoją ofertę skierowaną do uczniów, którzy w tej chwili są na etapie planowania dalszej edukacji i ścieżki kariery. Gościł ich Instytut Technologii i Eksploatacji w Radomiu. Koordynatorem naszego udziału w tym przedsięwzięciu była Pani Anna Starzyńska – szkolny doradca zawodowy.

Warto pamiętać, że Pani Starzyńska służy dzieciakom pomocą w decyzjach dotyczących dalszego kształcenia i wyboru zawodu, prowadzi w naszej szkole zajęcia z doradztwa zawodowego oraz wdraża bardzo ciekawy projekt unijny „Dźwignia kariery”, o którym kilka informacji przedstawimy w kolejnym poście.

I Radomski Festiwal Kariery zorganizował Urząd Miejski we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej, Izbą Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu, Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Technologii Eksploatacji oraz Stowarzyszeniem Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. Instytut Technologii i Eksploatacji

fot. Łukasz Wójcik / UM Radom