OSTATNIA WIOSENNA WĘDRÓWKA Z PTTK

III rata 30. Wiosennego Rajdu na Raty zgromadziła sporą grupkę turystów z PSP nr 31. Po piątkowych opadach piechurzy z niepokojem zerkali w niebo, jednak pogoda nie zawiodła. Wiosna w pełni na polach, łąkach i w lesie zachwyciła uczestników wędrówki. Na trasie z Kruszyny do Woli Bierwieckiej nie brakowało atrakcji na B - były bunkry, błoto i burza ;)

Jubileuszowa wiosenna wędrówka na raty zgromadziła dość liczną turystyczną brać :) Nudy nie było! Przejście obfitowało w ciekawe punkty. Spacer szlakiem historii II wojny światowej zaprowadził nas do Sowich Gór. Bunkry o różnym przeznaczeniu, budynki, gospodarcze,  strzelnice powstały tu ok. 1940 r. dla oddziałów Wehrmachtu. Cały teren przeznaczony do ćwiczeń wojska zajmował kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych, aby powstał wysiedlono ludność z okolicznych wsi. Obecnie bunkry nieco straszą - są zaniedbane i zaśmiecone.

Przez większą część trasy piechurom towarzyszyła piękna pogoda. Przy ognisku nastąpiła nagła zmiana. Nad głowami turystów zawisły złowrogie chmury. Szybka akcja - pieczenie kiełbasek, wręczanie dyplomów dla uczestniczących w rajdzie drużyn oraz odznak dla uczniów z 31 - zakończyła się ewakuacją na stację kolejową. Strachu było więcej niż potrzeba. Burza minęła nas bokiem lekko tylko obmywając z kurzu polnych ścieżek ;)

Wiosenne wędrówki z PTTK zakończyły się. Czekamy na lato i kolejne wyzwania.

Opublikowano: 28.05.2022