Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Dnia 02.02.2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika  uczniów klasy I a. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki szkolnej, rozwijania umiejętności czytania, wypożyczania książek.

Specjalnie na tę okazję uczennice z kl. 8B i i kl. 6b przygotowały  recytację wiersza Lokomotywa oraz utworu Przyjęcie. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak należy o nie dbać, zostały zapoznane z regulaminem udostępniania zbiorów. Następnie bibliotekarki wręczyły uczniom bilety wstępu do  biblioteki oraz zabrały dzieci w podróż do świata książek. Podróż rozpoczęła się  od Stacji nowości,  książki nowe, adresowane do różnych grup wiekowych. Kolejna  Stacja to Czytelnia, miejscu gdzie można przeczytać książkę, czasopismo Świerszczyk, Stacja Książki Wypożyczone z innej biblioteki. Czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości, i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika.  Pani Dyrektor Małgorzata Pudzianowska pasowała każdego ucznia. Nasi najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Wychowawczyni zaś na pamiątkę, z tak ważnej uroczystości szkolnej, dostała dyplom, pokaźnego rozmiaru, który ma uczniom w klasie przypominać o tym wyjątkowym dniu.

Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Bibliotekarki zachęciły uczniów do zapisania się do Klubu Czytelnika.