PLENEROWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi - święto tych, którym bliska jest natura i życie w zgodzie z nią. Podczas II raty 31. Wiosennego Rajdu na Raty poznawaliśmy ekosystemy pola, łąki i lasu, dowiedzieliśmy się dlaczego warto chronić wyjątkowe miejsca i gatunki oraz doświadczyliśmy dobrodziejstw wspólnej wędrówki :)

Z pięknej pogody i pomysłu Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu na wspólne spędzenie Dnia Ziemi skorzystały grupy szkolne i turyści indywidualni. Na starcie rajdu pojawili się przedstawiciele:
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu z p. Beatą Krzętowską
- Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach z p. Andrzejem Małeckim
- Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowie z p. Agnieszką Sijer, p. Katarzyną Setą i p. Moniką Falkiewicz
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 z p. Sławomirem Mazgajczykiem - kierownikiem rajdów na raty i przewodnikiem
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu z p. Kasią Kamańczyk, p. Emilią Szwarc i p. Dariuszem Sadalem
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 z p. Marcinem Skrokiem

W sumie w ślad za Panem Sławkiem Mazgajczykiem powędrowało ok. 130 osób. Start: Żytkowice PKP, koniec: Pionki Główne PKP. Po drodze:
- przepiękne krajobrazy Puszczy Kozienickiej z wyzwaniami ortograficznymi -  meandrująca wśród pagórków Zagożdżonka ;)
- zagadki przyrodnicze - rzepak to czy rzepka? smardz to czy piestrzenica? i gdzie się podziała bezpańska kiełbasa??? :O
- rozmowy o wszystkim - a co tam nasz prezesunio teraz porabia? ;)
- zabawa i wyzwania szyte na miarę - zdobywanie szczytów głazów z pomocą przyjaciółek ;)
- ogólny błogostan :)

Poważnie też bywało - przystanek przy cmentarzu opodal Krasnej Dąbrowy przypomniał wszystkim o poległych w czasie I wojny światowej.

Dzień Ziemi spędzony aktywnie, na łonie natury i w doborowym towarzystwie. Czego chcieć więcej? :)