Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu "Kardynał Stefan Wyszyński - patron ważnych spraw".

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH TWÓRCÓW

„KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI
– PATRON WAŻNYCH SPRAW”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Radomiu po raz piąty zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie, który w tym roku wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Młodym twórcom przyświecały słowa naszego patrona: „Pamięć o tych, co oddali życie za ojczyznę, jest nakazem wdzięczności, bo może przez ich ofiarę i życie my żyjemy.”

Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach:

·     w konkursie plastycznym ilustrowali hasło „Jestem Polakiem” (wpłynęło 166 prac),

·     w konkursie literackim pisali wiersze o niepodległości, opisywali miejsca pamięci narodowej oraz pisali listy do Marszałka Józefa Piłsudskiego (wpłynęło 60 prac),

· w drużynowym konkursie wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, który odbył się na zakończenie rywalizacji konkursowej (6 drużyn 3-osobowych).

Tegoroczne podsumowanie konkursu zorganizowano w rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia - 28 maja 2018 r. Uczniowie uczcili pamięć patrona uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej, a następnie biorąc udział w przedstawieniu patriotycznym. Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, która podkreśliła, że patriotyzm kształtuje się od najmłodszych lat, a w prostych gestach i szczerych zachowaniach dzieci widać najpiękniej efekty prowadzonej w szkole edukacji patriotycznej.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział około 300 uczniów z 13 placówek oświatowych. Nagrodzono ok. 50 dzieci. W konkursie wiedzy najlepsi okazali się gospodarze – PSP nr 31 w Radomiu, drugie miejsce zajęli uczniowie z PSP nr 3 w Radomiu, a trzecie PSP w Kończycach Kolonii.

Relacja z Dnia Patrona znalazła się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz w radomskim "Gościu Niedzielnym":