PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W PSP NR 31 OD 01.09.2020

Już jutro rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021. Rozpoczęcie nie jest tak uroczyste, jak zazwyczaj. Ten rok będzie on pełen nowych wyzwań, którym musimy sprostać w związku z zagrożeniem epidemicznym. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów, ich rodzin oraz bezpieczeństwo pracowników PSP nr 31 w Radomiu i ich bliskich.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami, których wprowadzenie i przestrzeganie pomoże nam wszystkim zachować zdrowie. Wszyscy podporządkujmy się wzmożonemu reżimowi sanitarnemu.

Najważniejsze zasady:

1. Tylko zdrowe osoby mogą wejść do szkoły. Jeśli ktoś ma infekcję, to prosimy o zostanie w domach i skorzystanie w porady lekarza.
2. Nie przychodzą do szkoły osoby, których domownicy przebywają na kwarantannie.
3. Po wejściu do szkoły wszyscy obowiązkowo dezynfekują ręce. Ta sama zasad będzie obowiązywała przed wchodzeniem do sal lekcyjnych.
4. Uczniów klas 0-III do szkoły może odprowadzić jeden opiekun - zachowując dystans od innych osób będących w szkole.
5. W częściach wspólnych - szatnia, korytarze - zalecamy noszenie maseczek lub przyłbic. Podczas zajęć w klasach nie ma takiego obowiązku.
6. Lekcje będą odbywać się w stałych salach - z wyjątkiem wychowania fizycznego, informatyki i zajęć z podziałem na grupy.
7. Uczniowie spędzają przerwy przy swoich salach - nie ma potrzeby przemieszczać się po szkole.
8. Musimy ograniczyć ilość osób z zewnątrz przebywających w szkole - wejście na poziom, na którym znajdują się sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjno-biurowe będzie nadzorowane. W ważnych sprawach prosimy o kontakt mailowy, poprzez dziennik elektroniczny i telefonicznie. Tylko w uzasadnionych przypadkach będą odbywać się spotkania bezpośrednie.

Pozostałe znajdują się zasady w poniższych dokumentach.

PROSIMY O DOSTARCZENIE DO 04.09.2020 r. OŚWIADCZEŃ ZAWARTYCH W ZAŁĄCZNIKACH. MOŻNA JE WYDRUKOWAĆ W DOMU LUB OTRZYMAĆ OD WYCHOWAWCÓW KLAS.

Pliki do pobrania: