RAJDOWY SEZON WYSTARTOWAŁ

"Kiedy rajd?" - to pytanie powtarzane przez uczniów, rodziców i absolwentów usłyszeli opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Pani Kasia Kamańczyk czem prędzej zabrała się za organizację pierwszej wyprawy i już 10 września turyści z PTSM otworzyli turystyczny sezon 2022/2023.

W sobotni poranek przed szkołą przy ul. Białej 6 zgromadził się spory tłum - na pierwszą  wyprawę w roku szkolnym 2022/2023 wyruszyły 83 osoby, które poprowadził Pan Łukasz Sobol - Prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu. "Rajd na start" zorganizowało SK PTSM przy PSP nr 31 w Radomiu. W wędrówce w okolicach Lesiowa piechurom z 31 towarzyszyli przyjaciele z Makowa.

12-kilometrowa trasa nie przysporzyła nikomu trudności, choć na trasie kolejny raz pojawiły się kilkulatki, które dopiero za jakiś czas będą uczniami.  Podczas przechadzki można było zajrzeć do bunkrów z czasów II wojny światowej oraz spróbować wspiąć się na pokaźną górę piachu. Było aktywnie i ciekawie. Każdy przystanek pozwalał odkryć, że zmęczenie znika, gdy pojawia się szansa na dobrą zabawę. A w lesie nikt się nie nudzi.  Na szczęście obyło się bez deszczu, mimo że prognozy nie napawały optymizmem. Po przejściu trasy kiełbaska z ogniska smakowała wybornie. Z kieszeniami pełnymi skarbów, z kijkami, patyczkami lub drągalami w garściach, cała grupa powróciła do Radomia zadowolona i głodna... kolejnych wypraw.

Rajdy i wycieczki organizowane przez Szkolne Koło Turystyczne wpisują się w realizację innowacji "Szkoła na szlaku" włączającej w aktywność turystyczną całą społeczność szkolną. Zapraszamy do naszego grona wszystkich, którym bliskie jest środowisko naturalne i ruch na świeżym powietrzu. Do zobaczenia na szlaku! :)

Opublikowano: 10.09.2022