Spotkanie z autorem

22 października zawitał w nasze progi profesor Kolorowy, czyli nie kto inny jak dr Adrian Szary. Pan ten znany jest ze swych wierszy i bajek, opowiadań, monodramów, tekstów piosenek oraz artykułów naukowych poświęconych m.in. literaturze dziecięcej. Z powodzeniem prowadzi warsztaty literackie w SCM „Arka”. Na co dzień pracuje jako polonista w ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego i wykładowca UTH im. Kazimierza Pułaskiego. Przyjechał do nas, aby podzielić się z nami swymi wierszami, bajkami, opowiedzieć o natchnieniu poetyckim, o swojej pracy i pasjach. Spotkanie z tak interesującym, a przy tym pogodnym i miłym człowiekiem poruszyło czułe tony w niejednym uczniu. Być może ci, którzy do tej pory ukrywali swoje wiersze na samym dnie przepastnych szuflad z obawy przed negatywną oceną, odważą się i przyjdą na warsztaty do Pana Szarego, aby uwolnić swoją kreatywnośc i uczynić swój świat bardziej kolorowymJ. Dziękujemy! Było fantastycznie!

E. Szwarc