Sukces w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zaczarowany Świat Baśni Hansa Christiana Andersena”.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Maja Kobiałka z klasy 7d otrzymała III nagrodę w kategorii wiekowej 11 - 15 lat.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wydział Sztuki UTH w Radomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i MCSW "Elektrownia" w Radomiu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 2232 prac z całej Polski, przy czym nadmienić należy, że z jednej szkoły lub placówki kultury (kształcącej uczniów na zajęciach typowo plastycznych), można było nadesłać tylko 5 prac.

Jury konkursu, w skład którego wchodzili: dr Katarzyna Pietrzak - Wydział Sztuki UTH w Radomiu, mgr Ilona Pulnar - Ferdjani   - Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu, mgr Małgorzata Jagielska - MCSW Elektrownia w Radomiu, wyłoniło 229 prac do wystawy pokonkursowej. Sukces Mai jest tym większy, że z tego tylko 24 prace zostały nominowane do nagród.  Cieszymy się bardzo nagrodą Mai i życzymy jej dalszych sukcesów na drodze sztuki.

Pragniemy pokazać Wam pracę, która łącząc w sobie, różne techniki plastyczne i przedstawiając układ kompozycyjny postaci z baśni Hansa Christiana Andersena, zdobyła uznanie w oczach jury.

Wszystkie prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy możecie zobaczyć na stronie organizatora konkursu PSP Nr2 w Radomiu - proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Nauczyciel plastyki - Aneta Nowak