SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM „NA SZLAKACH ZIEMI RADOMSKIEJ”

Laureaci Konkursu Plastycznego "Na szlakach Ziemi Radomskiej"

22 marca 2019 r. odbyło się rozdanie nagród w I Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Na szlakach Ziemi Radomskiej” zorganizowanym przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Radomiu, Oddział Mazowiecki PTSM „Ziemia Radomska” i Oddział Miejski PTTK w Radomiu.

W Konkursie wzięło udział 120 uczniów z 15 szkół podstawowych z Radomia i okolic. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej zabytki, miejsca pamięci i inne atrakcje turystyczne, które można zobaczyć wędrując po Ziemi Radomskiej. Uczestnicy pokazali, że doskonale znają Radom i najbliższe okolice. Na konkurs dostarczono prace o wysokim poziomie artystycznym. Jury miało trudne zadanie. Wybierano spośród różnorodnych technik plastycznych – od linorytu, przez malarstwo, rysunek aż po grafikę komputerową.

Z PSP nr 31 w Radomiu po wstępnej selekcji w szkole na konkurs trafiło 25 prac. Nagrodzono następujących uczniów:

W kategorii klas I-III:

·     I miejsce – Krzysztof Boniecki i Lena Mąkosa z klasy 3A

·     II miejsce – Adrian Kowalczyk i Maria Molga z klasy 3A oraz Julia Zychla z klasy 2A

·     Wyróżnienie – Ignacy Święcicki z klasy 2A

W kategorii klas IV-VIII:

·     II miejsce – Maja Jarosz z klasy 7B

·     III miejsce Agata Mąkosa z klasy 7A