SZKOLNY KLUB SPORTOWY

W ramach zajęć pozalekcyjnych Szkolnego Koła Sportowego w naszej szkole działają następujące sekcje sportowe:

-piłka nożna V - VIII– zajęcia prowadzi  p. Łukasz Osowski poniedziałek i czwartek  15,00 - 16,00

- piłka ręczna kl. I- IV - zajęcia prowadzi p. Dariusz Sadal wtorek14.15 - 15,15

- koszykówka kl. IV - VII zajęcia prowadzi p. R. Guzal  wtorek 13,20-14,20czwartek 14,10-15,10

Program zajęć dostosowany jest do konkretnych warunków szkoły, zainteresowań dzieci i obejmuje  naukę i doskonalenie elementów technicznych i taktycznych  piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki koszykowej oraz innych dyscyplin sportowych  w zależności od potrzeb wynikających z uczestnictwa uczniów PSP nr 31 w zawodach międzyszkolnych i różnych imprezach sportowych.

Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom potrzeby ruchu, wdrażanie  do aktywnego wypoczynku, wzmacnianie wydolności i sprawności fizyczno – ruchowej, korygowanie i kompensowanie niedoborów występujących w rozwoju fizycznym dzieci. Równie ważnym celem SKS-u jest wywołanie u zawodnika wyobrażeń o danym ruchu, a równocześnie zainteresowanie nim i spowodowanie chęci wykonania demonstrowanego ćwiczenia oraz chęci uczestnictwa w danej grze. Zajęcia SKS-u mają również na celu przygotowanie uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy.

Na zajęciach SKS-u kształtowane są  cechy motoryczne ze szczególnym uwzględnieniem wytrzymałości, szybkości, mocy, siły, zwinności, wpajane sa  zasady fair play, zasady sędziowania oraz umiejętność organizowania czasu wolnego na sportowo.