Szlachetna Paczka 2022

Szlachetna Paczka

Koniec listopada i początek grudnia to w naszej szkole czas zintensyfikowanych działań charytatywnych. Nie inaczej było w tym roku. Cała społeczność szkolna zjednoczyła się w przygotowywaniu Szlachetnej Paczki.

W tym roku pomagaliśmy pięcioosobowej rodzinie Pani Magdaleny, której aż trzech członków choruje przewlekle, zaś przeżycie miesiąca z budżetem w wysokości 204 zł na osobę (po odjęciu kosztów mieszkania i leczenia) stanowi ogromne wyzwanie.

Dlatego cieszymy się, że udało nam się nieco ulżyć tym trudom dnia codziennego. Dzięki ofiarności serc i wrażliwości na potrzeby innych wspólnie przygotowaliśmy 16 paczek o łącznej wartości ok.5190 zł. Znalazły się w nich odkurzacz, opiekacz, żywność trwała, artykuły chemiczne i higieniczne, pościel, ręczniki, odzież, torebki, golarki, odżywki. Dary zostały przekazane w sobotę 10 grudnia do magazynu Szlachetnej Paczki i stamtąd trafiły do rodziny.

Gorąco dziękujemy Dyrekcji, rodzicom, nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi za ogromne zaangażowanie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ma ogromne serce. Możemy być z siebie dumni.

Opiekunki Szkolnego Koła Młodzieżowego Wolontariatu

A. Baćmaga