Turystyczne rozpoczęcie roku szkolnego

Nie tylko uczniowie czekali niecierpliwie na pierwszy tegoroczny rajd. Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego – Pani Kasia Kamańczyk, Pani Emilka Szwarc i Pan Darek Sadal – ucieszyli się na równi z uczestnikami szkolnych wędrówek, kiedy Oddział Miejski PTTK w Radomiu już 8 września zaproponował udział w Turystycznym Rozpoczęciu Roku Szkolnego. Współorganizatorem wyprawy z Kruszyny do Dobieszyna była PSP nr 21.

Nie ma ukrywać – byliśmy w przewadze. Na start rajdu przed PSP nr 31 stawiło się 64 spragnionych wrażeń turystów. Wśród nich również rodzice uczniów, którzy złapali turystycznego bakcyla w ubiegłym roku szkolnym i chętnie wędrują z naszą wesołą kompanią.

Szlak spaceru opracowały „szychy” z PTTK – Prezes Łukasz Sobol i Wiceprezes Sławomir Mazgajczyk. Były pola i lasy, łąki i wioski – wszystko o czym marzą mieszczuchy. Uczestnikom nie brakowało energii – nawet postój wykorzystali na skoki do piachu, biegi przez przeszkody lub zabawę w berka. 14 km upłynęło nie wiadomo kiedy. Finałem wędrówki było ognisko w Nadleśnictwie Dobieszyn. Na mecie odbyło się wręczenie odznak turystycznych – popularne odznaki za przejście 50km odebrali rodzice, a małą odznakę w stopniu brązowym – Lena Hajdukiewicz z klasy 5D.

W pierwszym rajdzie powitaliśmy nowych turystów – większość doskonale sprawdziła się podczas marszu. Ci, którym było zbyt trudno muszą popracować nad kondycją i może kiedyś znów zatęsknią za leśnymi ścieżkami.

Na rajdy zapraszamy wszystkich, którzy lubią kontakt z przyrodą i nie boją się wyzwań. Nic nie  sprawia większej frajdy niż pokonanie chwilowej słabości. A wspomnienia są niezapomniane.