Turystyczne rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020


Wracamy na szlak przygody!

13 września rozpoczął się nowy sezon turystyczny dla uczniów PSP nr 31 w Radomiu. Na wędrówkę z pięknych skałek pod Przysuchą na Krakową Górę wyruszyły dwa autokary uczniów radomskich szkół. 

Wyprawę poprowadził Pan Łukasz Sobol, dla którego region radomski nie ma tajemnic. Niespodziewanie okazało się, że trasa nie jest całkiem płaska - były wzniesienia, które kryły tajemnice sprzed setek lat. Pierwszym przystankiem okazała się Grodzka Góra, która była prawdopodobnie świątynią solarną. Kto wsłuchiwał się w opowieść przewodnika dobrze wie o co chodzi ;) Kolejna niesamowita historia wiązała się z Gajówką Rawicz. Na pamiątkę walk stoczonych w tym miejscu w 1943 roku postawiono pomnik. Gajówka, choć dawno porzucona przez mieszkańców, jest dobrym miejsce na odpoczynek i regenerację sił. 

15-kilometrowa wędrówka zakończyła się na szczycie kolejnej góry - tym razem słynnej z tego, że  odpoczywał tu sam Król Kazimierz Wielki, który porównał  widok na okolicę z widokiem na Kraków. I tak powstała Krakowa Góra. Posileni pysznymi kiełbaskami z ogniska mogliśmy rzeczywiście poczuć się jak królowie :)

Na zakończenie rajdu Pan Łukasz - prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu - wręczył odznaki tym, którzy nie przerwali wędrówki w czasie wakacji. Uczestnicy obozu wędrownego odebrali pamiątkowe odznaki nie tylko za pokonywanie kolejnych kilometrów, ale i za odwiedzanie ciekawych miejsc i obiektów przyrodniczych. Nasza drużyna odebrała też nagrodę za II miejsce w konkursie krajoznawczym. 

Opublikowano: 13.09.2019

Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 633493

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia