VI edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez naszą szkołę - zapraszamy!

Motto VI edycji:
Nie istnieje „niemożliwe”, gdy prowadzi i wspiera Maryja,
która pierwsza uwierzyła w to, co „niemożliwe”.
 (Kardynał Stefan Wyszyński)

Rok 2017 ogłoszono Rokiem Koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie bez powodu zwróciliśmy uwagę na tę właśnie okoliczność. Dla Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który bardzo wcześnie stracił matkę, to właśnie Maryja stała się najważniejszą Opiekunką. Miał w niej „matkę, która już będzie zawsze, która nie umiera” i która w końcu sprawiła, że milczenie Prymasa (uwięzienie) stało się mową tak głośną, iż zmieniło całą Polskę.

Dlatego problematyka tegorocznej edycji konkursu związana jest z MATKĄ… MAMĄ… MAMUSIĄ… Postacią silną, dobrą, wspierającą, będącą inicjatorką działań na pozór niemożliwych, zachęcającą do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Chcielibyśmy, aby uczniowie czas potrzebny do przygotowania się do konkursu poświęcili swoim Mamom, aby postarali się dostrzec w nich to, co niezwykłe, ale czasem przesłonięte szarą codziennością. Zachęcamy także do rozmowy z Mamami o ich dzieciństwie, bo przecież każda mama, zanim stała się podporą i ostoją rodziny, była zwykłym dzieckiem.

Będziemy zaszczyceni, jeśli Państwo wraz ze swoimi podopiecznymi weźmiecie udział w IV edycji naszego konkursu i razem z nami zechcecie zaczerpnąć z dziedzictwa pozostawionego przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Pliki do pobrania: