W ekologii nie mamy sobie równych


W ekologii nie mamy sobie równych!

 

8 czerwca 2018 r. w Resursie Obywatelskiej odbyło się XVIII Forum Proekologiczne Dzieci i Młodzieży, na którym podsumowano konkurs „Szkoła przyjazna środowisku”, organizowany przez Firmę RADKOM. Od października do kwietnia 20 radomskich szkół rywalizowało w zbiórce surowców wtórnych i innych zadaniach przygotowanych przez Panią Katarzynę Janik – koordynatora konkursu. Dzień ogłoszenia wyników należał zdecydowanie do naszej szkoły – wygraliśmy we wszystkich konkurencjach.


Uczniowie klasy 1A oraz klasy 7B reprezentowali PSP nr 31 w XVIII Forum Proekologicznym zorganizowanym przez RADKOM. Najmłodsi chętnie brali udział w konkursach wiedzy ekologicznej przeprowadzanych na scenie. Zabawa była świetna, a słodkie nagrody z pewnością ucieszyły tych, którzy doskonale odpowiadali na pytania. Ale wszyscy w napięciu czekali na ogłoszenie wyników najważniejszego konkursu - "Szkoła przyjazna środowisku". W tegorocznej edycji wzięło udział 20 placówek. Radomscy uczniowie zebrali ponad 200 tysięcy ton surowców wtórnych, z czego szkoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca - ponad 100 tysięcy ton.


Nasza szkoła zrealizowała wszystkie zadania wyznaczone przez organizatorów konkursu - byliśmy na warsztatach ekologicznych, zrobiliśmy ekomaskotkę, napisaliśmy scenariusz ekokabaretu, rywalizowaliśmy w ekoolimpiadzie, ale przede wszystkim zbieraliśmy surowce. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli osiągnęliśmy wielki sukces - zwyciężyliśmy zdobywając czek na 8 tysięcy złotych. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Radomia - Radosława Witkowskiego praz Prezesów RADKOMU - Waldemara Kordzińskiego i Zbigniewa Banaszkiewicza odebrał Pan Dyrektor Jacek Nowak w otoczeniu dzieciaków z 1A.


Wielki sukces odniósł uczeń klasy 5A Szymon Korobczuk, który zebrał najwięcej puszek aluminiowych i otrzymał za to wspaniały nowoczesny rower.


Po zakończeniu Forum Proekologicznego uczniowie udali się na korowód ulicami Radomia, który prowadził do parku im. Tadeusza Kościuszki, na Festyn Ekologiczny "Radom - czyste miasto". W muszli koncertowej nastąpiło wręczenie nagród w kolejnych konkursach - na najzabawniejszy strój ekologiczny. PSP nr 31 opanowało podium:


I miejsce zdobyła klasa 5A z wychowawcą Panią Izabelą Wojtysiak

II miejsce przypadło klasie 1A i Pani Małgorzacie Pyszczek

III miejsce zdobyły klasy 3C z Panią Joanną Garbalską i 4A z Panią Anną Starzyńską


Podsumowaniem naszego udziału w akcjach ekologicznych był występ ekokabaretu, który przygotowały Panie Anna Nowakowska i Marta Turzyńska do scenariusza Pani Małgorzaty Nowakowskiej.


Szkolny koordynator konkursu "Szkoła przyjazna środowisku" Pani Lilla Misiura nie kryła wzruszenia udzielając wywiadu radomskim mediom.


Napisali o nas:


 Opublikowano: 08.06.2018

Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 315875

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia