Wieczór dla Babci i Dziadka

"Z piosenką przez życie" tak brzmiało hasło tegorocznej uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 18.01.2019r. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przy pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, po raz kolejny,  uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem wyznaczonych nauczycieli przygotowali spektakl teatralny, poprzeplatany piosenkami, które towarzyszyły naszym gościom od Ich dzieciństwa do chwili obecnej. Rodzice nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku. Nasi drodzy goście przy suto zastawionych stołach słuchali i oglądali występy swych wnuków. Byli pełni podziwu dla uczniów "aktorów i piosenkarzy''.
     Kogo by nie wzruszyła piosenka "Kto za Tobą w szkole ganiał" czy "Hej sokoły"przy strunach gitary .Do kogo by nie dotarły słowa ",a Ty pamiętasz, jak Mi dokuczałeś w szkole,szarpiąc za warkocze". Takich scenek było wiele. Wróciły wspomnienia. Nie jednej Babci i Dziadkowi łza zakręciła się w oku. Wszyscy przybyli goście otrzymali przygotowane przez uczniów upominki. W miłej i wesołej atmosferze wieczór upłynął bardzo szybko. Pan dyrektor wszystkim zgromadzonym Babciom i Dziadkom złożył życzenia i zaprosił wszystkich za rok, oznajmiając, że jak będziemy mieli nową salę gimnastyczną, której budowa rusza już na wiosnę, na pewno nie obędzie się bez tańców. Otrzymał za to podziękowania oraz gromkie brawa. Poprosił wszystkich o odśpiewanie 100 lat dla naszych cudownych Babć i Dziadków.
    Bardzo się cieszymy, że każdego roku na tą uroczystość przybywa coraz więcej naszych Babć i Dziadków. W tym roku, wspaniałych gości była ponad 100-tka.Życzymy Im dużo zdrowia i pociechy z wnucząt. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim biorącym udział uczniom, wychowawcom klas IV-VIII za przygotowanie, rodzicom za poczęstunek, a Babciom i Dziadkom za przybycie.

L. Misiura