WIELE EMOCJI PODCZAS XVIII POWIATOWEGO FESTIWALU PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I PATRIOTYCZNEJ

Już po raz szósty Szkolne Koło Turystyczne przy PSP nr 31 miało zaszczyt współorganizować Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej. Festiwal został objęty patronatem przez Starostę Radomskiego Pana Waldemara Trelkę. Ta wyjątkowa impreza odbyła się we współpracy z Zarządem Oddziału PTSM „Ziemia Radomska”, Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Radomiu oraz Starostwem Powiatowym. Kierownikiem Festiwalu była opiekunka Koła z PSP nr 31 – p. Katarzyna Kamańczyk, wspomagana przez p. Emilię Szwarc, p. Dariusza Sadala i p. Leszka Zelgę.

Niestety ze względu na zagrożenie pandemiczne ponownie nie udało się zorganizować tradycyjnego koncertu. Uczestnicy przesłali nagrania swoich występów, które odtworzono w sali konferencyjnej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu. Jurorzy wysłuchali 18 piosenek patriotycznych i 12 piosenek turystycznych. Wyłonienie laureatów wzbudziło wiele emocji i okazało się niezwykle trudnym zadaniem.

Nagrody dla uczestników festiwalu ufundowali:

·       Starostwo Powiatowe w Radomiu - sprzęt turystyczny i sportowy

·       Dyrektor SSM w Radomiu - 6 pucharów

·       OM PTSM „Ziemia Radomska” – odblaski, sprzęt turystyczny, słodycze

Jury w składzie:

·     Katarzyna Kłos-Bochniak - przewodnicząca Juty, Dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu

·     Łukasz Sobol - historyk, przewodnik turystyczny, Prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu

·     Cezary Jawoszek – twórca piosenek turystycznych, bard, członek OM PTTK w Radomiu

·     Leszek Zelga – muzyk, nauczyciel PSP nr 31 w Radomiu i MDK im. Heleny Stadnickiej w Radomiu

przyznało nagrody. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania najlepszych wykonań - wystarczy kliknąć w obrazek:

W kategorii piosenki patriotycznej:

I miejsce – Zuzanna Bąk, PSP w Makowcu