WIELKA BITWA NA ŚNIEŻKI POD SICZKAMI4 lutego 2023 r. wraz z Oddziałem Miejskim PTTK wędrowaliśmy w okolicach Jedlni-Letnisko na II racie Zimowego Rajdu na Raty. Tym razem była prawdziwa zima w najpiękniejszej odsłonie. Humory dopisywały.

SKT PTSM przy PSP nr 31 w Radomiu nie poddało się i w końcu znalazło zimę. Przydały się wodoodporne rękawice i stuptuty. Podczas wyprawy z p. Sławkiem Mazgajczykiem uśmiech nie schodził z twarzy młodszych i starszych piechurów. Niech żałują ci, których przestraszyła piątkowa śnieżna zawierucha. Sobota w Rezerwacie "Jedlnia" im. Andrzeja Kowalczewskiego była wyjątkowo piękna, słoneczna i ciepła. Można było oddać się wszelkim zimowym aktywnościom - od lepienia bałwanów, po prawdziwą wojnę na śnieżki. Bitwa rozegrała się między dziećmi i rodzicami. Dawno nie ćwiczyliśmy mięśni brzucha tak, jak podczas śmiania się z tej zabawy. Uniki, wyskoki, pogonie, rzuty w zaspy, podstępne ataki śnieżną amunicją - czegoż tam nie było :) Ostatecznie wygrała... zima, która postraszyła wiatrem i silnymi opadami śniegu, tym samych zmuszając obie strony do kapitulacji.

Nasza zima zła nie wystraszy nas. Za tydzień sprawdzimy jak sobie radzi w Niekłaniu i na Górze Altanie.Opublikowano: 04.02.2023

Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 518310

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia