Wielki sukces naszych wolontariuszek!

Wolontariat jest w nas!

Słowa „Wolontariat jest w nas!” towarzyszyły wolontariuszom, którzy 21.05.2018 r. wzięli udział w XIX Radomskiej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych w Teatrze Powszechnym imienia Jana Kochanowskiego. Wyłoniono Ośmiu Wspaniałych Wolontariuszy ze szkół średnich i małą Ósemeczkę ze szkół podstawowych.

Prezes Stowarzyszenia Centrum Pomocy Arka Ksiądz Andrzej Tuszyński dziękował wszystkim uczniom, którzy w swoim codziennym działaniu kierują się sercem. Na Gali obecni byli wiceprezydenci Karol Semik i Jerzy Zawodnik oraz poseł na sejm Leszek Ruszczyk.

Wśród najlepszych wolontariuszy ze szkół podstawowych znalazły się aż dwie uczennice naszej szkoły: Idalia Ćwierz z klasy 5B oraz Natalia Markiewicz z klasy 6B. Dziewczynki udowodniły, że idea wolontariatu jest im bardzo bliska. Obydwie uczennice można było spotkać przy wielu działaniach, jakie w tym roku szkolnym podejmował Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką Pani Małgorzaty Nowakowskiej i Pani Joanny Garbalskiej.

Wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły dziękujemy za ich bezinteresowną pracę, a nagrodzonym gratulujemy!

Relację z wydarzenia można znaleźć: