Wielokulturowość w naszej szkole!

Łańcuch flagowy girlanda 24 Flag Europy 12,8 fifa • Cena, Opinie • Flagi i  maszty 12310170883 • Allegro

Piątek, 12 maja 2023 roku z inicjatywy Pani Dyrektor, Małgorzaty Pudzianowskiej upłynął w naszej szkole pod hasłem wielokulturowości. Z tej okazji na hali sportowej można było zobaczyć akademię, której przyświecało motto „Różni, ale tacy sami”. W niezwykle barwny sposób uczniowie klas 1-8 naszej szkoły zaprezentowali kulturę i tradycje państw, z których pochodzą. Piękne widowisko dostarczyło wielu wzruszeń i uświadomiło zebranym, że mimo różnic jest mnóstwo elementów, które nas łączą.

edupolis | Konferencja “Wielokulturowość w edukacji”

Dopełnieniem akademii była zorganizowana w sali 101 wystawa pamiątek z poszczególnych państw. Nie zabrakło też mapy z zaznaczonymi krajami pochodzenia naszych uczniów. Ciekawym przeżyciem, było spotkanie z Panią Grace Płatek, która opowiedziała zebranym o zwyczajach mieszkańców Ugandy, pokazała też wiele oryginalnych przedmiotów związanych z życiem codziennym tamtejszej ludności.

Na wystawie znalazł się też przygotowany przez uczniów i nauczycieli kącik z potrawami z różnych zakątków Europy. Na koniec każdy z odwiedzających mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat różnych państw, biorąc udział w quizie prowadzonym przez uczennice klasy 7a.

Chętni uczniowie mogli też spróbować swoich sił w konkursie „Czy wiesz jakie to państwo?” Zadanie polegało na dopisaniu do flagi nazwy państwa, którego jest ona symbolem. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za pośrednictwem Librusa.

Muzyka w społeczeństwie wielokulturowym - Zintegrowana Platforma Edukacyjna

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy pomogli zgromadzić eksponaty na wystawę, zwłaszcza Pani Izabeli Wojtysiak, która przekazała ogromny zbiór pamiątek.

Ciężar przygotowania tej dużej imprezy szkolnej wzięły na swe barki Panie: Marta Turzyńska, Anna Nowakowska, Monika Jakubczyk, Katarzyna Kamańczyk, Anna Starzyńska, Agnieszka Więckowska-Ceglarek, Aneta Baćmaga. Warto było!

A. Baćmaga