Z WIZYTĄ W WYDZIALE PREWENCJI

Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenie niechcianymi treściami – to zagadnienia, które przekazywali policjanci uczniom klasy 7a.

W środę 8 lutego 2023 r. uczniowie klasy 7a pod opieką wychowawcy - p. Anny Nowakowskiej i p. Agnieszki Więckowskiej-Ceglarek, odwiedzili Wydział Prewencji – Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, by porozmawiać na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać podczas korzystania z Internetu. Policjanci przestrzegali młodzież przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie, mówili o treściach negatywnie wpływających na psychikę młodego człowieka, o konieczności strzeżenia swojej prywatności i o przemocy w wirtualnym świecie. Przestrzegali również przed hejtem i nadmiernym korzystaniem z komputera, które może prowadzić do uzależnienia. Podczas spotkania można było obejrzeć kilka interesujących filmików, zadać pytania, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Opublikowano: 08.02.2023

Anna Nowakowska