ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Nauczyciele bibliotekarze proszą uczniów o zwrot wypożyczonych książek. W związku z obecną sytuacją niezbędne jest przestrzeganie procedur. Najpierw do szkoły przynosimy książki, które nie są podręcznikami. W drugim etapie - po wystawieniu ocen końcowych - wychowawcy klas odbiorą od uczniów podręczniki według ustalonego harmonogramy. O szczegółach będziemy informować uczniów i rodziców poprzez Librusa.

Ogólne procedury obowiązujące w bibliotece szkolne w PSP nr 31:

1.     Od 25.05.2020 uczniowie mogą oddawać książki wypożyczone z biblioteki szkolnej, które nie są podręcznikami.

2.     Biblioteka szkolna nie prowadzi wypożyczeń książek do odwołania.

3.     Książka zwracana na biblioteki szkolnej powinna być zapakowana w przezroczystą folię wraz z kartką, na której zapisane będą: data zwrotu oraz imię i nazwisko ucznia, który wypożyczał książkę.

4.     Książki są odbierane przy wejściu do szkoły przez wyznaczonego pracownika.

5.     Książki zwrócone przez uczniów trafiają do kwarantanny na okres jednego tygodnia.

6.     Od 15.06.2020 uczniowie lub rodzice oddają do wychowawców klas podręczniki zgodnie z ustalonym harmonogramem, o którym za pomocą Librusa poinformują uczniów i rodziców wychowawcy.

7.     Podręczniki należy spakować w przezroczystą folię, umożliwiającą przeliczenie ich.

8.     Podręczniki odebrane od uczniów wychowawcy przechowują w wyznaczonych salach przez okres jednego tygodnia.

Opublikowano: 25.05.2020