6a z wizytą w Warszawie...

Wycieczka klasy 6a do Warszawy

We wtorek 25 kwietnia, mimo niezbyt sprzyjającej aury, klasa 6a pod opieką wychowawczyni, pani Anety Baćmagi oraz pani Anny Starzyńskiej udała się na wycieczkę do Warszawy. Deszcz nie wystraszył nikogo i 100% uczniów wzięło udział w wyprawie. Najpierw wędrując Trasą VIP zwiedziliśmy zakamarki Stadionu Narodowego, obejrzeliśmy z bliska sektor VIP, murawę, pomieszczenia dla komentatorów, Press Room, szatnie reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, mixed zone i strefę zawodniczą, trybunę dolną, trybunę górną oraz areszt. Rzeczywisty rozmiar obiektu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania, wystarczy wspomnieć, że pomiędzy murawą stadionu a iglicą zwieńczającą dach zmieściłby się 10 piętrowy wieżowiec. Następnie udaliśmy się na Starówkę, by odwiedzić ostatnią siedzibę polskich władców tj. Zamek Królewski w Warszawie. Podzieleni na dwie grupy wędrowaliśmy po Trasie Królewskiej, podziwiając przepych rezydencji. Naszą uwagę przykuwały także przepiękne obrazy Jana Matejki przedstawiające dzieje Polski. Wyprawa na Zamek Królewski była doskonałym dopełnieniem lekcji historii. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że wycieczka była udana. Z niecierpliwością czekamy na następną.