Biegane dyktando w VIb

„Biegane dyktando”

Uczniowie klasy 6B weszli na lekcję polskiego przejęci i przestraszeni. Mieli zapowiedziane dyktando. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że zamiast tradycyjnie dyktowanego tekstu, musieli sami odszukać ukryte wyrazy na terenie sali 101 i prawidłowo je zapisać. A wszystko w idealnej ciszy, by nie otrzymać punktów karnych. To była niezła gimnastyka dla mózgu, ale i dla mięśni. Trzeba było się wspinać, czołgać, wyciągać głowę i ręce by zobaczyć wyraz z trudnością ortograficzną. Było dużo śmiechu i zabawy, a jednocześnie wszyscy w skupieniu pracowali na swoją ocenę. Uczniowie stwierdzili, że takich sprawdzianów mogą mieć więcej. 6B z uśmiechem opuściła salę. Miejmy nadzieję, że po oddaniu kartkówek również miny będą zadowolone.

M. Turzyńska