Dla Niepodległej...

9 listopada 2018 roku świętowaliśmy w szkole 100 lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z tej okazji uczniowie klas IV –VIII realizowali projekt edukacyjny pt. „100 lat niepodległej Polski”, którego podsumowanie i prezentacja odbyły się właśnie w ostatni piątek. Tematyka była bardzo szeroka, oto realizowane przez nas zagadnienia:

klasa

Temat

Niezwykłe postacie niepodległej Polski – Jan Paweł II

Wybitni Polacy stulecia niepodległości

100 lat polskiej techniki

Niezwykłe postacie niepodległej Polski – Stefan Wyszyński

5c

100 lat polskiej sztuki

5d

100 lat polskiego filmu

100 lat polskiej szkoły

100 lat polskiego sportu

Wydarzenia stulecia niepodległości- Radomski czerwiec 1976

Wydarzenia stulecia niepodległości „Solidarność”

100 lat literatury polskiej

100 lat polskiej nauki

Podjęte działania sprawiły, że w głowach (i sercach) zarówno przygotowujących poszczególne zagadnienia, jak i widzów na długo pozostaną informacje o historii naszej ojczyzny oraz ogromne poczucie dumy i wdzięczności, że żyjemy w wolnej Polsce.Niezwykłym przeżyciem było także uroczyste odśpiewanie przez wszystkie klasy, od pierwszych do ósmych, hymnu państwowego dokładnie o godzinie 11:11. Na koniec odbyło się ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania pt. „Polskie pieśni patriotyczne”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Uroku całemu świętowaniu dodawały stroje galowe oraz kotyliony ozdabiające każdą pierś. Za te niezwykłą lekcję patriotyzmu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jej przygotowanie: uczniom, rodzicom, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom.

A. Baćmaga