DZIEŃ SWIADOMOŚCI AUTYZMU
3 kwietnia uczniowie PSP nr 31 w Radomiu wyruszyli na niebieski spacer z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem ustanowionego w 2008 r. dnia (2 kwietnia) jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi w spektrum autyzmu jest kolor niebieski. Kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie.


Począwszy od pierwszych dni kwietnia w szkole można zapoznać się najważniejszymi informacjami na temat autyzmu i funkcjonowania osób dotkniętych autyzmem. Młodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne, były filmy i zabawy - wszystko na niebiesko. Mimo chłodnych powiewów wiatru klasy 0-IV wybrały się na krótki spacer z balonikami. W ten sposób pokazaliśmy, że nie straszne nam żadne przeciwności. W spacerze wzięli udział wychowawcy klas oraz Dyrekcja PSP nr 31. Udowodniliśmy, że wspierając się wzajemnie możemy zbudować coś wyjątkowego :) 

Przygotowaniem Dnia Świadomości Autyzmu zajęły się Panie: Katarzyna Kamańczyk, Anna Nowakowska, Marta Turzyńska i Roksana Zientarska. Opublikowano: 03.04.2023

Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 518281

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia