Nocowanie w szkole 5B

Nocowaliście kiedyś w szkole? Nie?! No to żałujcie, bo jest czego. Klasa 5B wraz ze swoja wychowawczynią p. Agnieszką Ratyńską oraz p. Martą Turzyńską ma to już za sobą i chętnie by to powtórzyli.

Zabawa zaczęła się około godziny 19.00. Wszyscy, w świetnych humorach, stawili się do szkoły i zaczęli przygotowywać swoje miejsce do noclegu. Materace, śpiwory, kocyki , lampeczki… Wszystko to stworzyło naprawdę fajny klimacik. A później to już tylko zabawa. Była gra terenowa z latarkami. Zadania były trudne. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami konstruktorskimi i zbudować wagę szalkową, by zważyć przedmioty i wskazać najcięższy. Były testy sprawnościowe (skakanie przez skakankę) i szydełkowanie. Przydało się również szacowanie i wiedza z techniki dotycząca budowy roweru. Zdolności językowe również były w cenie. Wszyscy świetnie się bawili. Zmęczeni , ale szczęśliwi czekali na nowe atrakcje. Było przeciąganie liny i wizyta ciotki z Ameryki, która przywiozła wiele ciekawych prezentów. Jeszcze przebieranki i zajęcia sportowe. Na kolację była pizza i wiele przekąsek wspólnie zjedzonych przez całą klasę. A w nocy było dużo śmiechu, muzyki i tańców… Niektórzy wytrwali do rana i pilnie obserwowali co się dzieje w nocy w szkole. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było to cudowne doświadczenie i chętnie by to powtórzyli.

M. Turzyńska