OPOWIEŚCI MCHU I PAPROCI


15 kwietnia najmłodsi uczniowie PSP nr 31 wraz ze swoimi rodzicami wyruszyli do Puszczy Stromieckiej, by poznać las i spędzić miło czas :) Pogoda była wymarzona na pokaz mody deszczowej ;) 

II Rajd Żwirka i Muchomorka, czyli małych i dużych piechurów, zgromadził przed szkołą na Białej ok. 70 osób. Przybyłych powitała p. Kasia Kamańczyk, która wraz z p. Emilką Szwarc zorganizowały wyprawę dla klas I-III. Pomogli im w tym doświadczeni członkowie Szkolnego Koła Turystycznego - Mateusz Pasztalaniec, Franciszek Potrzebowski i Oskar Sekuła. Chłopcy spisali się na medal zapewniając prowiant i ciepło ogniska, które okazało się być bardzo potrzebne po spacerze w deszczu. Na czele grupy stanął p. Łukasz Sobol. 

Drogę do Dobieszyna przebyliśmy przypatrując się z niepokojem szarym chmurom. Cóż - jak to stoi zawsze na karteczkach rajdowych idziemy "bez względu na pogodę" ;) Na szczęście nikt się nie wystraszył, nikt też nie rozpuścił. Udało się poznać najciekawsze zakątki Rezerwatu "Starodrzew Dobieszyński", poznać warstwy lasu, a nawet zapisać kartkę z pamiętnika odkrywcy leśnych skarbów. Zadania przygotowane przez p.. Kasię wciągnęły i dzieci i dorosłych. Oprócz przyrody i języka polskiego były jeszcze lekcje historii, matematyki oraz oczywiście wychowanie fizyczne. Humory dopisywały, apetyt też ;) Odważni podjęli wyzwanie i wzięli udział w grze terenowej. Najlepsi okazali się panowie - Kacper Kędzierski z kl. 1a z tatą. Na koniec zaświeciło nam słońce - niestety trzeba było wracać do miasta.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym rodzicom, którzy zechcieli wraz ze swoimi pociechami wyruszyć z nami na przygodę do lasu. 

Opublikowano: 15.04.2023

Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 622860

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia