Pożegnanie ze szlakiem - ostatni rajd w 2018 roku.W sobotę 17.11.2018 r. temperatura na zewnątrz spadła, ale u Pana Karola, który miał poprowadzić turystyczną brać na ostatnią część jesiennego cyklu rajdowego - wzrosła na tyle, że nie był w stanie stawić się na szlaku. Godnym zastępcą był dobrze nam znany Pan Łukasz. Na trasie z Lesiowa do Rajca mieliśmy wszystkie pory roku - w najlepszym wydaniu. 16 km pokonaliśmy w wyśmienitych humorach.


Po powrocie z Gór Świętokrzyskich liczba chętnych na kolejną wędrówkę z PSP nr 31 nieco stopniała. Ale byli odważnie, którzy mimo niższej temperatury postanowili odwiedzić jesienny las. A było warto – nad głową piękne barwy, pod stopami szeleszczące liście. Na szlaku powitały nas oszronione drzewa i pola – niepowtarzalny widok. Emocje przyniosło poszukiwanie bunkrów ukrytych gdzieś w puszczy. Udało się odnaleźć tylko jeden, a ochotnicy mogli zejść do podziemi. Potem z każdą chwilą było coraz cieplej. W czasie ogniska atmosfera była już tak gorąca, że niektórzy biegali po lesie w samych bluzach. W pięknych okolicznościach przyrody odbyła się bitwa na szyszki, gra w „szczura” przy pomocy dorodnej gałęzi, zabawa w chowanego w leśnej gęstwinie. Po takiej dawce ruchu i świeżego powietrza kiełbaska z ogniska smakowała jak rzadko kiedy.


Była to ostatnia wędrówka w 2018 roku. Wszystkim, którzy przez rok zdecydowali się dołączyć do SKT dziękujemy, tym, którzy „wychodzili” sobie odznaki – gratulujemy, pozostałych zapraszamy po więcej już w styczniu.


Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 633455

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia