Spotkanie z pisarką Panią Elizą Mikulską

9 marca w PSP nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbyło się spotkanie z radomską pisarką, panią Elizą Mikulską. Wzięli w nim udział uczniowie PSP nr 7 oraz uczestnicy I edycji konkursu „Radomscy Tropiciele Książek”. Naszą szkołę reprezentowała Sofia Peloso z klasy 6a.

Książka autorstwa pani Mikulskiej „Zaczarowana Pani Bibliotekarka” jest jedną z pozycji, którą muszą przeczytać uczestnicy konkursu. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Pani Eliza odczytała fragment swojej powieści, opowiedziała o etapach pracy nad powstawaniem książki. Wzbudziła wśród zebranych prawdziwą sensację, wyjawiając miejsce swojej pracy, trudno w to uwierzyć, ale Pani Eliza pracuje w Straży Pożarnej, a pisanie książek traktuje jako pasję.

Autorka znalazła też czas na przekazanie młodym adeptom sztuki pisania wskazówek do pracy twórczej. Hojnie rozdawała też autografy. Warto uczestniczyć w takich spotkaniach i odkrywać swoje talenty.

A. Baćmaga