SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

Konkurs "Szkoła przyjazna środowisku"

SZANOWNI PAŃSTWO!

Kolejny raz przystąpiliśmy do walki o czyste środowisko. Konkurs organizowany przez Firmę "Radkom" jest dla naszych uczniów okazją do poznania zasad gospodarki odpadami. JESTEŚMY EKO-SZKOŁĄ! Wraz z naszymi uczniami chcemy udowodnić, że sukcesy osiągnięte w dziedzinie ochrony środowiska w ubiegłym roku to nie przypadek. Wiemy jak segregować odpady, znamy zasady postępowania z nimi, lubimy uczyć się o ekologii i przyrodzie. W tym roku znów zbieramy makulaturę, puszki aluminiowe, nakrętki, baterie oraz butelki PET.

Surowce są odbierane ze szkoły w poniedziałki. O terminie podstawienia dodatkowych kontenerów na makulaturę będziemy informować. Butelki PET będą odbierane ze szkoły raz w miesiącu.

BUTELKI PET BĘDĄ ODBIERANE ZE SZKOŁY W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

6 grudnia

10 stycznia

3 kwietnia

Poza tradycyjną zbiórką surowców, uczniowie pod opieką wychowawców i pod czujnym okiem koordynatorów, biorą udział w zadaniach ekologicznych.

Zadania konkursowe 2018/2019:

Zadanie 1. „Segregujesz – środowisko ratujesz” - REALIZUJE CAŁA SZKOŁA!

PUNKTACJA SUROWCÓW:

1 KG PUSZEK ALUMINIOWYCH – 20p.

1 KG ZUŻYTYCH BATERII – 10p.

1 KG ZAKRĘTEK OD BUTELEK PET - 10p.

1 KG MAKULATURY - 10p.

1 KG BUTELEK PET - 10p.

NAGRODA INDYWIDUALNA – ROWER – DLA UCZNIA, KTÓRY DOSTARCZY NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ (SZTUK)ów
PUSZEK ALUMINIOWYCH
SPOŚRÓD WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!

Pliki do pobrania:

Opublikowano: 12.12.2018