Vivat Konstytucja! Vivat!

28 kwietnia z okazji zbliżającej się 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akademii poświęconej upamiętnieniu tego ważnego wydarzenia. Uroczystość przygotowana przez uczniów klas 4b, 5b, 6a, 8a, 8b pod kierunkiem p. Anety Baćmagi oraz p. Joanny Garbalskiej miała podniosły charakter. Młodzi aktorzy przypomnieli zgromadzonym okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji oraz jej znaczenie dla Rzeczypospolitej. Wiersze i piosenki podkreślające piękno naszej Ojczyzny na długo pozostały w pamięci słuchaczy. Uwagę przykuwała również dekoracja wykonana przez p. Anetę Nowak, Annę Starzyńską, Agnieszkę Więckowską-Ceglarek, Katarzynę Kamańczyk i Martę Turzyńską. Vivat Konstytucja! Vivat!

A. Baćmaga