W SŁUŻBIE PRAWU...

W SŁUŻBIE PRAWU

We wtorek 12 marca z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Wioletty Trojanowskiej w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy ze służby więziennej w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej wśród młodzieży "W SŁUŻBIE PRAWU". Spotkanie bardzo spodobało się uczniom, co stwierdzili:

"Bardzo fajnie spędziłem czas ze służba więzienną. Nauczyłem się nowych rzeczy. Panowie, którzy prowadzili tę lekcję, byli bardzo rzeczowi i konkretni, odpowiadali na wszystkie nasze pytania. Pokazywali nam broń i zakuwali w kajdanki, a także ubieraliśmy się w zbroje służb więziennych".
A.P. VIIb
"W naszej szkole odbyło się spotkanie ze służbami więziennymi, opowiadali, o tym, jak łatwo trafić do więzienia, mówili również , jak jest w więzieniu. Przynieśli rzeczy, które są w więzieniu dla służb, w które mogliśmy się ubrać".
A.S. VIIb
"Na spotkaniu rozmawialiśmy o tym, za co można pójść do więzienia i od jakiego wieku. Funkcjonariusze pokazywali nam broń, kamizelki i hełm pracowników więzienia. Omawiali z nami prawo, opowiadali o więzieniu i zadawali pytania"
E.K. VIIb
"W naszej szkole odbyło się spotkanie z osobami ze służby więziennej, którzy opowiadali o sytuacjach, które mogą nas spotkać. Uczyli asertywności oraz zasad bezpieczeństwa. zaprezentowali nam róże rodzaje broni i umundurowanie. Spotkanie bardzo nam się podobało".
 K. S. VIIb

"Na spotkaniu, które odbyło się w naszej szkole z przedstawicielami służ więziennych, na którym odbył sie wywiad z wychowawcą więzienia. Podczas wywiadu Panowie opowiedzieli co to jest samoobrona, pokazana była broń oraz mundury, zademonstrowana była również wytrzymałość kamizelek przeciwuderzeniowych oraz kajdanki na ręce i nogi, tzw. pingwinki. Bardzo podobała mi się ta prezentacja, ponieważ było przedstawione dużo fajnych rzeczy".
P. Ś. VIIb 


                                                        To była fantastyczna lekcja dla naszych uczniów! 


Fot. R. Guzal, A. Nowakowska

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 633432

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia