SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

Przez wiele lat PSP nr 31 uczestniczyło w konkursie organizowanym przez firmę RADKOM. Głównym celem konkursu było przekonanie dzieci i młodzieży do realizacji w praktyce życia codziennego zasad ochrony środowiska i prawidłowego postępowania z odpadami. Założeniem konkursu była zmiana podejścia dzieci i młodzieży do roli zarówno szkoły jak i domu, w procesie dbania o środowisko naturalne, w szczególności zaś zapoznanie z problematyką selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu na poziomie najbliższego otoczenia.

W kilku edycjach konkursu odnieśliśmy sukces, zdobywając czołowe miejsca i nagrody. Największym zyskiem była jednak praktyczna nauka dbania o naszą planetę.

Szkoła wciąż żyje ekologią. Uczniowie segregują odpady korzystając z koszy na korytarzach, włączają się w akcje proekologiczne.